Když nám zhruba před dvěma lety zakázali vycházet z domu vyjma cesty do práce a nejnutnějších pochůzek, byl to pro mnohé šok. Situace se ještě zhoršila v momentě uzavření obchodů se vším, co nebylo uznáno jako životně potřebné.

Tvrdý lock down zasáhl všechny napříč generacemi.  Něčemu nás ale i naučil.

Říká se, že se od doby koronavirové pandemie začalo rozlišovat období před covidem a období  po covidu. Poměrně zásadně se změnilo vnímání ale i myšlení a chování lidí. Byli jsme nuceni hledat alternativy a vymýšlet nová řešení. Ne všechno však bylo nutně špatné. Naopak. Na něco měla tato doba i pozitivní vliv (třebaže toto slovo nepatřilo k nejoblíbenějším).

Zavřené kamenné obchody poskytly možnost rozšířit se či dokonce vzniknout těm internetovým, tedy e-shopům. Nakoupit potřebné zboží bylo tedy možné z pohodlí domova – vybraný produkt  vložit do virtuálního košíku, vyplnit kontaktní údaje, zvolit způsob platby a potvrdit. Pár kliků a do několika dnů je nákup doma. Online shopy představují nenáročný a rychlý způsob nakupování.

Dnešní doba je hodně náročná na čas a potažmo peníze. Obojí spolu úzce souvisí. Každý spěchá, aby zvládl vše, co po něm chce šéf, rodina, zaměstnanci, … A jak se říká „čas jsou peníze“. Jakákoli časová úleva je vítána. E-shopy tento současný trend splňují. S vhodně nastavenými nástroji služeb a klientskou podporou však mohou nabídnout ještě více.

Jedním z takových instrumentů, který klientům – zákazníkům – šetří čas a peníze, je platební brána.

Jedná se o moderní, jednoduché, spolehlivé a bezpečné řešení internetových plateb pro e-shopy i další prodejce služeb (poskytovatele ubytování, školení) a drobné  živnostníky. Své uplatnění nachází také u velkých a úspěšných firem či v nekomerčním sektoru. O každé provedené transakci zákazníka i obchodníka ihned automaticky informuje.

Platební brána akceptuje všechny platební metody, což je pro zákazníka velká deviza. Může tak zaplatit takovým způsobem, jenž mu vyhovuje. Platbu tedy může provést platební kartou, bankovním převodem; možná je též QR platba či platba přes Apple pay a Google pay nebo paypal; samozřejmostí je platba mobilem. Platební brána zvládne zpracovat rovněž platby předem a platby záloh (při úhradě zálohy třeba na ubytování), platby poplatků, klubových příspěvků, darů i evidenci online platby v systému EET.

Díky platbě prostřednictvím tohoto systému ušetří klienti nejen e-shopů peníze za poplatky spojené s jinou formou platby (dobírka). Online platba rozhodně znamená i úsporu časovou. Brána navíc funguje v mobilu, na počítači i v tabletu.

Platební brány fungují na bázi obchodních transakcí probíhajících prostřednictvím internetu. Například platební brána Pays spolupracuje s takovými e-commerce platformami jakými jsou Shoptet, Woocommerce, Prestashop, FastCentrik, FAPI, Simpleshop, Reservanto, Trevlix, smsticket.

Pro obchodníky je výhodná mimo jiné také proto, že Pays jako jedna z mála platebních bran v České republice neúčtuje obchodníkům žádné paušální poplatky; obchodníci platí pouze poplatek z realizované transakce.

Platební brána tvoří nedílnou součást nabízených platebních možností snad již každého e-shopu. Její přínos oceňují zákazníci i během dovolených. Nakupovat a platit lze odkudkoli a kdykoli. 

Jsi 1038. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail