fotografie z vyhlášení

Společnost Nestlé, majitel čokoládovny Orion, ve spolupráci s CZECHDESIGN před časem vyhlásili soutěž pro designéry o návrh obalu limitované edice čokolády Kofila. 14.června proběhlo v Národní galerii v Praze ve Veletržním paláci slavnostní vyhlášení výsledků a představení nejlepších návrhů.

Původní návrh obalu tyčinky Kofila (Zdenek Rykr, 1923)

Soutěž dala příležitost mladým tvůrcům, stejně jako ji od firmy Orion dostal ve dvacátých letech minulého století Zdenek Rykr. Ve svých dvaceti letech určil Rykr nejen podobu tyčinky Kofila, ale i vizuální styl všech produktů Orion. Kromě typické čtyřcípé Orion hvězdy nás na obalech Kofily dodnes provází také Rykrův mouřenín.

„Jsme hrdí na uměleckou hodnotu našich obalů, které vznikly v době první republiky díky úzké spolupráci s tak významným umělcem. Odkaz designu Zdenka Rykra držíme na našich produktech dodnes. Soutěží jsme chtěli navázat na tradici spolupráce s umělci a já věřím, že designová limitka bude v příštím roce ozdobou všech regálů“, okomentovala soutěž Zuzana Spurná, manažerka značky Kofila a iniciátor soutěže.

Ocenění vítězové

„Soutěž ukázala, že i přes striktní podmínky a vysoce nastavenou laťku dokáží čeští a slovenští designéři přijít s originálním řešením. Jen tak dál“ sdílí radost Jana Vinšová, manažerka CZECHDESIGN.

Vítězný návrh ozdobí limitovanou edici čokolád. Nestlé plánuje v roce 2017 prodat 2 milióny tyčinek s návrhem Kateřiny Kynclové.

Soutěže se zúčastnilo 169 soutěžících z Čech i Slovenska a dohromady zaslali 404 návrhů. Vítězové soutěže na prvních třech příčkách si odnesli odměny v hodnotě 70 000 – 20 000 – 10 000 Kč.

Vítězné návrhy:

Návrh Kateřiny Kynclové, který se umístil na prvním místě
Návrh Markéty Michálkové, který se umístil na druhém místě
Návrh Lukáše Tomka, který se umístil na třetím místě
Vybrané návrhy vystavené v galerii

 

Jsi 5897. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail