Akce SketchTour Portugal Reloads nabízí směry, které zahrnují různé scenérie a oblasti, od ostrovů po kontinentální část země, a které se budou pohybovat od reality po fikci v příbězích místních spisovatelů a v dílech místních i zahraničních kreslířů, kteří přijali pozvání k účasti na tomto projektu.

Černobíle nebo v barvách duhy budou kreslíři a spisovatelé popisovat sedm turistických regionů země a příběhy portugalských spisovatelů budou reprodukovat jedinečné zážitky z destinací navazujících na soutěž vyhlášenou skupinou umělců Urban Sketchers, s podporou společnostiVisitPortugal, jejímž cílem je propagovat zemi a zejména turistický ruch prostřednictvím integrovaného projektu, který spojuje literární výtvarný projev.

Po úspěchu prvního ročníku v roce 2017 se akce SketchTour Portugal Reload znovu vrací v roce 2021 a počítá s účastí dvaceti kreslířů (deseti místních a deseti zahraničních) ze Španělska, Itálie, Francie, Spojeného království, Švédska a Egypta. Mezi zahraničními kreslíři excelují Lapin, Stefano Faravelli, Ian Fennelly, Simo Capecchi, Nina Johansson a Reham Ali.

Novinkou ročníku 2021 je zapojení jedenácti předních autorů a spisovatelů píšících v portugalštině z různých generací do projektu: Mia Couto, José Luís Peixoto, Dulce Maria Cardoso, Afonso Cruz, Gonçalo Cadilhe, Rui Cardoso Martins, Sérgio Godinho, Marcela Costa, Matilde Campilho, Rui Cardoso Martins a Jacinto Lucas Pires. Tito autoři budou psát o Portugalsku, doplňovat díla kreslířů svými slovy a příběhy a inspirovat turisty k budoucím výletům.

Akce SketchTour Portugal Reload by měla dát možnost vzniknout více než pětistovkám kreseb, deseti dílům internetového seriálu, dokumentárnímu filmu, multimediální výstavě a knize, která spojí texty a kresby s předmluvou Mia Couty. Internetové stránky www.SketchTourPortugal.com budou soustavně aktualizovány a doplňovány o výsledky jednotlivých částí projektu a knihovnu zvukových scén, která pomůže dotvořit nové vnímání zážitků a destinace prostřednictvím přístupnějšího obsahu.

V rámci programu obnovy turistického ruchu chce tento projekt posunout Portugalsko do užšího výběru národního i mezinárodního turistického ruchu a ukázat, že je tato země připravena přivítat všechny, kteří si chtějí vychutnat přírodu, historii, kulturu a ostatní krásy, které dělají z Portugalska stále jednu z nejžádanějších destinací.

Akce SketchTour Portugal Reload začne ve městě Madeira od 7. do 12. dubna a budou ji pořádat prezident společnosti Turismo de Portugal Luís Araújo, francouzská kreslířka Charline Moreau a spisovatel Marcela Costa.

Druhá fáze akce SketchTour se uskuteční v regionu Algarve, který bude inspirovat spisovatelku Matilde Campilho, domácího kreslíře Pedra Loureira a italskou kreslířku Simo Capecchi.

Itinerář pro rozsáhlou a rozmanitou oblast Alentejo bude mít dvě verze s účastí kreslířů, jako je Nuno Branco a Marielle Duran z Francie, Celeste Vaz Ferreira a Lapin rovněž z Francie, a spisovatelů Rui Cardoso Martinse a Josého Luís Peixota, v uvedeném pořadí.

SketchTour má rovněž dva itineráře napříč střední částí Portugalska, kde budou tvořit kreslíři Alexandra Belo a Santi Sallés ze Španělska, Margarida Martins a Nina Johansson ze Švédska a spisovatelé Gonçalo Cadilhe a Afonso Cruz.

V Atlantiku a na Azorských ostrovech bude příroda inspirovat spisovatele Joela Netu a kreslíře Mária Linharese a Maru Godas ze Španělska.

Ve městě Porto zachytí městské ulice, pobřeží a údolí řeky Douro a vnitrozemí Paulo Mendes a Ian Fennelly ze Spojeného království spolu se spisovatelkou Dulce Maria Cardoso. Na severu, po překročení hranice oblasti Trás-os-Montes, Gerês, a Minho, se do akce zapojí italští kreslíři Marco António Costa a Stefano Faravelli spolu se spisovatelem Jacinto Lucas Piresem.

Ulice, památky a neobvyklá místa v Lisabonu budou mottem pro kreslíře Rosária Félixe a Rehama Aliho z Egypta a skladatele Sérgia Godinhoa.

V průběhu roku 2021 bude hlavním tématem akce SketchTour Portugal Reload literární a výtvarné ztvárnění Portugalska. Akce svede dohromady místní i zahraniční talenty z celé země a bude inspirací pro další cesty napříč různými oblastmi a zážitky, které tato destinace nabízí. Destinace, kde je každý vítán a která respektuje všechny rozdíly těch, kdo ji navštíví. Tolerantní a udržitelná destinace, která buduje lepší turistický ruch s cílem vytvořit lepší planetu.

Jsi 989. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail