Brněnská metalová kapela Rosa Nocturna svým čtvrtým řadovým albem Andělé a bestie potvrdila, že si zaslouží místo mezi současnou českou symfonic metalovou špičkou.

Andělé a bestie pokračují v trendu nastoleném předchozí deskou, vyznačujícím se skvělým a propracovaným zvukem, za který vděčí brněnskému studiu Sonidos, bohatou škálou hlasů a nástrojů a originálním, s lehkostí podaným melodickým metalem s českými texty.

Album otevírá píseň Světlonoš, legenda o jednom z nejznámějších andělů (nutno podotknout, že na anděla to není žádný svatoušek). Světlonoš byl také jedním ze singlů vypuštěných před vydáním alba a okamžitě si získal srdce většiny fanoušků. Každá z následujících skladeb přináší novou atmosféru, tu tklivou, tu průraznou, velmi zajímavým kouskem je kupříkladu píseň Strach z níž při poslechu šikovně zakomponovaných nevinných dětských vokálů skutečně mrazí.

Nesmíme opomenout dvě, pro tuto kapelu již tradiční, instrumentálky a na závěr doprovází album dvě skladby nazpívané v angličtině. Jedná se vpodstatě o přebásnění Lykantropie a Vetřelce. Určitě jde pochopitelný pokus zaujmout zahraniční publikum, Rosa nocturna však zjevně boduje hlavně využitím svého mateřského jazyka, který se k její hudbě prostě hodí.

Zbývá zhodnotit přebal a booklet, z dílny finských Darkgrove. Emotivní ztvárnění titulních “potvor” vizualizuje očekávání s nímž posluchač CD otevírá a provází jej celým poslechem. Dalo by se podotknout, že anglické názvy písní na zadní straně by mohly být čitelnější, ale proč si kazit náladu.

Hudba Rosy nocturny je okouzlující a vezme vás s sebou do tajuplného světa fantazie, jen se nechte pozvat.

Videoklip písně Světlonoš:

Jsi 1267. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Katherine Luka
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail