Rozhodli jste se koupit dům v Ostravě? Poradíme, jak vybrat mezi všemi domy na prodej v Ostravě ten nejlepší pro vás a koupit bezpečně přímo od majitele.

1. tip: Rychlé hledání

Ty tam jsou časy, kdy jste museli denně hledat na desítkách realitních serverů a mrhat svým časem. Stačí jednou vložit svou představu, poptávku po domu na prodej v Ostravě na zipHOME.cz realitní seznamku.

Realitní seznamka najde ze všech domů na prodej v Ostravě ty pravé pro vás, které odpovídají vašim požadavkům. Pak už jen sledujete svůj e-mail.

Věděli jste, že se některé nabídky do inzerce ani nedostanou? Stává se to tehdy, když majitelé nechtějí, aby se z nějakých důvodů o prodeji RD Ostrava vědělo nebo aby se jejich dům objevoval na internetu.

S realitní seznamkou zipHOME.cz získáte přístup i k těmto neveřejným nabídkám. A co vy víte, třeba právě mezi nimi najdete své vysněné bydlení.

Výhodou je, že na realitní seznamce najdete také nabídky přímo od majitelů.

2. tip: Vaše představa

Ještě než na zipHOME.cz zadáte svou poptávku po prodeji RD Ostrava, dejte doma hlavy dohromady a promyslete, jak by nové bydlení mělo vypadat. Všechny nápady a požadavky si sepište, a pak rozdělte do kategorií: nezbytné, dobré mít, není rozhodující. Nezapomeňte si také jednoznačně stanovit požadavky, které jsou nežádoucí.

Prvním krokem je výběr lokality a ceny. S tím souvisí i výběr míst, kde za žádných okolností bydlet nechcete a také stanovení cenového stropu. Počítejte také s tím, že cena uvedená v inzerci není konečná. Čeká vás ještě případná provize realitnímu zprostředkovateli a také daň z nabytí nemovitosti.

Mezi další parametry patří počet pokojů, koupelen, velikost zahrady, možnosti parkování, ale také i vaše budoucí okolí. Třeba blízkost obchodu, školy nebo parku.

3. tip: Výběr z nabídek

Zadali jste si poptávku a na e-mail vám přichází nabídky. Který z rodinných domů v Ostravě koupit? Jednoduše si je známkujte jako ve škole. Domy na prodej v Ostravě se známkami 1 – 3 stojí za osobní prohlídku.

Na prohlídce se nebojte zeptat na vše, co vás zajímá. Jak zvládnout prohlídku a další zajímavé tipy najdete na blogu zipHOME.cz.

4. tip: PENB a inspekce nemovitosti

Že jste o tom ještě neslyšeli? Teď je ten správný čas. PENB je zkratka průkazku energetické náročnosti budovy. Tento průkaz hodnotí budovu z hlediska stavebních konstrukcí a všech energií, které do budovy vstupují. Součástí hodnocení jsou energie na vytápění, chlazení, ohřev teplé vody, větrání a osvětlení. Do energetické náročnosti budovy zahrnujeme nyní i způsob výroby energie mimo posuzovanou výrobu (výroba elektřiny, případně výroba tepla při dálkovém vytápění).

Výsledek PENB se označuje písmeny A – G přičemž písmeno A značí nejméně energeticky náročnou budovu, písmeno G pak mimořádně nehospodárnou. Právě toto písmeno vám napoví mnohé o výši vašich budoucích složenek za energie i další cenné informace.

Inspekce nemovitosti pak hodnotí další aspekty nemovitosti a díky ní a PENB máte možnost seznámit se s podrobným celkovým stavem rodinného domu na prodej v Ostravě. Vyhnete se tak případnému rozčarování a odhalení skrytých vad nemovitosti.

Zatímco PENB je prodávající ze zákona povinen nechat vypracovat ještě před prodejem nemovitosti a výsledné písmeno uvádět už v inzerci, inspekce nemovitosti povinná není. Pokud o nemovitost projevíte vážný zájem, můžete se na inspekci s prodávajícím domluvit, každopádně PENB je vám povinen předložit k nahlédnutí.

5. tip: Pozor na peníze

Už jste si vybrali a plácli jste si? Ať už kupujete od přímého prodejce nebo přes realitního zprostředkovatele, dávejte si pozor na peníze. Nejčastější chybou je převod peněz přímo na soukromý účet majitele či makléře.Převod nemovitosti nějakou dobu trvá, a tak vy sice pošlete své peníze, ale nemáte jistotu, zda koupený rodinný dům v Ostravě skutečně dostanete. Podvodník zmizí s vašimi penězi a vy přijdete o všechny své úspory. Aby vaše peníze byly v bezpečí, využijte úschovy u třetí strany, třeba u banky nebo dobrého advokáta.

Vše potřebné, co potřebujete vědět o koupi domu v Ostravě, tipy a návody na koupi nemovitosti najdete na blogu realitní seznamky zipHOME.cz

Jsi 2939. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail