Zdravý spánek je podstatou spokojeného života. Duševní pohoda, dobré fyzické prospívání, žádné bolesti zad a hlavy vyplývají ze spaní bez rušivých vlivů, spaní v klidu, tichu a přiměřeném teple. Atypické matrace vyhovují majitelům starožitných postelí, osobám velkého vzrůstu i spokojeným párům, kteří chtějí spát bok po boku na jedné matraci bez předělu. Zdravotní matrace se dají zhotovit i s atypickými rozměry, proto jsou žádaným zbožím.

Nepodceňujte tvrdost matrací

Každému vyhovuje jiná tvrdost matrace. Škála tvrdosti se pohybuje od úplně nejměkčích po tvrdé, které připomínají spaní na dřevěné pryčně. Především u malých dětí a mládeže ve vývoji je třeba zohlednit potřeby vyvíjejících se kostí, svaloviny a kloubů. Rozhovorem s pediatrem či ortopedem naleznou rodiče ideál, který bude pro jejich ratolesti nejvíce vyhovující. Pokud nemůžete sehnat matrace s odpovídající tvrdostí, nechte si zhotovit atypické matrace. Zdravotní matrace ocení hlavně senioři, zdravotně indisponované osoby a lidé se speciálními požadavky.

Atypický rozměr matrace není překážkou pro zkušeného výrobce, jenž je schopen zhotovit podložku do postele o nosnosti až do 150 kilogramů i více. Tvrdost se pohybuje od stupně dva a výše. Důležitým prvkem jsou jádra, jež se dají vyrobit z několika vrstev a zón. Materiály jsou studená HR pěna Coolflex, pěny PUR a HR. Kombinace pěn PUR a HR je vhodná pro dospívající děti, luxusní sendvičové sedmizónové matrace zase vyhovují osobám o vyšší hmotnosti. Součtem hmotností zamilovaného páru se dojde k cifře, pro niž je třeba zhotovit speciální atypickou matraci, která snese váhu dvou osob. Nepodceňujte kvalitu matrací, uvidíte, že váš spánek bude klidnější a celková životní kondice mnohonásobně lepší.

Jsi 4299. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail