Biokrby jsou na trhu s krby poměrně nové. Jedná se krby, ve kterých se spalují biopaliva. Výhodou je, že nevyžaduje komín, ovšem na druhou stranu oheň je skutečný, a ne pouze napodobený, jako je tomu třeba u elektrických krbů. Z tohoto pohledu tedy příjemnou, teplou a vlídnou atmosféru domova dotvoří dokonale a daleko efektněji, než různé kamnové napodobeniny krbů. Navíc se vyrábí v mnoha různých tvarech a typech, takže snadno zapadnou do srubu i do staroanglického domku. Zaujal vás dosavadní popis? Pak se společně podívejme na jejich základní vlastnosti.

Biokrby a jejich specifika

biokrbNapřed si řekněme, čím se zásadně odlišují biokrby od ostatních produktů ve své kategorii. Je to především spalované palivo. Tím je ethanol, neboli jinak také líh, který nenechává žádné škodlivé spaliny, ale rozkládá se na vodu a oxid uhličitý. Žádný kouř, žádný prach, žádný dým. Nepotřebujete tedy komín, kterým byste zplodiny odváděli z místnosti ven. Na druhou stranu, k hoření se spotřebovává kyslík z místnosti, musíte být tedy velmi opatrní, aby nedošlo k udušení, a místnost pravidelně větrat. Jinak by mohly nastat zdravotní komplikace spojené s vydýchaným vzduchem a nedostatkem kyslíku.

Bio krby a jejich praktická stránka

Pokud si prohlížíte nějaké biokrby do bytu, pak vezměte na vědomí, že krb není vhodný pro skutečné vytápění místnosti. Jednak by pak spotřeba lihu byla obrovská, navíc nemá ethanol takovou výhřevnost, jako dřevo nebo uhlí. Na druhou stranu výraznou výhodou takových krbů je snadná instalace i jejich přemísťování v domácnosti z místa na místo, dokud nenajdete to nejvhodnější. To je další výhoda oproti klasickým krbům. Pokud dodržíte všechna pravidla požární bezpečnosti, bude pro vás takový biokrb vskutku příjemnou a dekorativní ozdobou domácnosti. Pro více se podívejte na LevneKrby.cz.

Jsi 4572. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail