harry-potter-proklete-ditePokud se řadíme mezi fanoušky slavné ságy Harryho Pottera, pak jistě oceníte také osmé pokračování této slavné knihy. Tentokrát se ale nebude jednat tak docela o příběh, nýbrž o divadelní hru. Harry Potter a prokleté dítě sice připravila původní autorka J.K. Rowlingová, o zpracování do divadelní podoby se ale postarali autoři Jack Thorne a John Tiffany.

Knihu se rozhodně nevyplatí číst v případě, že by to měla být vaše vůbec první Potterovská kniha. Na některé věci z minulých dílů kniha navazuje, odkazuje a celkově je s nimi spjata. Nepoučený čtenář by tak zkrátka nevěděl, která bije.

Nyní již Bradavice nenavštěvuje slavný Harry Potter, ale jeho syn. Druhorozený syn ale školu příliš nemiluje, o famfrpál se vůbec nezajímá, ani v něm totiž nijak nevyniká. Co je ale pro Harryho horší, jeho druhorozený syn se dostal místo do Nebelvíru do Zmiozelu. A zde se potká se synem dřívějšího Harryho nepřítele, Malfoye. Z jejich synů jsou tak nejlepší přátelé, kteří se navíc zmocnili obraceče času (takového, co měla Hermiona ve třetí knize) a pomocí něj cestují časem, a snaží se napravovat zdánlivé křivdy.

Kniha Harry Potter a prokleté dítě určitě zaujme všechny fanoušky Harryho Pottera, styl čtení se ale díky divadelnímu zpracování bude trošku lišit. Určitě ale kniha stojí za to!

www.knihy.online

Jsi 4743. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail