V prvním otevřeném rozhovory se vám, čtenářům našeho magazínu, postavil, spisovatel a absolventem právnické fakulty UJEP, Jiří Glet.  Jiří Glet se již desítky let se zabývá českou a evropskou historií, kulturou, uměním, historickými pamětihodnostmi a přírodními krásami. Je autorem série turistických průvodců, historických, dětských i humoristických knih. A v neposlední řadě pravidelným přispěvatelem na tomto webu (články Jiřího Gleta). Zde jsou odpovědi na to, co vás zajímalo:

Všechny popisovaná místa v průvodcích jste osobně navštívil?

Za těch zhruba padesát let, co se věnuji turistice, jsem většinu míst navštívil.

Bude se série průvodců věnovat i dalších státům?

Mám v hrubých obrysech představu ještě o třech knihách věnovaných turistice v Česku a na Slovensku. O dalších státech zatím neuvažuji.

Budou se knihy průvodců nějak aktualizovat?

Je pravděpodobné, po domluvě s nakladatelem, že se časem budou průvodci taky aktualizovat.

Jaké máte další plány po ukončení série turistických průvodců?

Mám zájem napsat ještě několik knih věnovaných půvabné české a slovenské krajině a přírodě. V novém roce mi má u nakladatelství KKnihy.cz ještě vyjít kniha z vojenského prostředí z období tuhé normalizace a druhá sbírka básní. Taky se uvažuje o vydání knihy o Drahých kamenech, jejichž jednotlivé díly vycházejí na webu art9.cz.

Plánujete nějakou další knihu pro děti?

Zatím neplánuji žádnou další knihu pro děti, nemám k tomu tu potřebnou inspiraci.

Kdy nejčastěji píšete? Máte nějaký psací rituál?

Píši různě, hlavně dopoledne a odpoledne, žádný psací rituál nemám, ale držím se jednoduché zásady. Pokud mám patřičnou inspiraci píši beletrii a básně, pokud ji nemám, píši populárně naučné knihy a turistické průvodce. Čím jsem starší, tak té inspiraci k psaní beletrie a básní je čím dál tím méně.

Jsi 5320. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail