cilovkaTo je otázka, kterou by si měli pokládat všichni, kteří začínají kohokoli masově oslovovat. Ve většině případů jde o oslovení za účelem nabídky svých produktů či služeb. S touto cílovou skupinou se však musí pracovat po celou dobu podnikání a tvorbě marketingové strategie. Velká většina firem a podnikatelů však tomuto tématu moc nedává. Na otázku zmíněnou v titulku článku, odpovídají stručně, například „muži 18 až 50 let“ nebo dokonce „všichni“ atd. To je velká chyba. Cílovou skupinu bychom měli mít předem a pečlivě definovanou. Také bychom si měli všechno zapsat a mít to neustále na očích. K tomu nám pomáhají tzn. Persony. Persona je ještě detailněji definovaný zástupce dané konkrétní skupiny. Firma by takových Person měla mít 2 až 5. Z velké části pak má takto dobře definovaná cílová skupina vliv na konkrétní marketingové plány a výstupy.

Jde tedy o hodně. Jde o úspěch nebo neúspěch. Jde o zbytečně vyhozené peníze za neúčelný marketing. Stojí za to si neudělat čas a nepromyslet si kdo je vaše cílová skupina?

Chyb, kterých se dopouští drtivá většina firem na internetu je daleko více. Proto jsem se rozhodl spustit službu, ve které nabízím komplexní a koncepční analýzu, konzultaci a pomoc s celou marketingovou strategií. Jde o ucelený startovní balíček rad, tipů, kritiky a zpracování strategie.

Výsledek je úspora peněz a nastoupení správného směru vedoucímu ke stabilnímu zisku.

www.uxam.cz

Jsi 3812. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail