Předejdi jarní depresi. Začni se věnovat mimoškolnímu vzdělávání. Mezi nejčastější formu právě tohoto vzdělávání patří studium jazyků. Je pro Tebe vidina rozhovoru s cizincem noční můra? Přijď si s PELICANEM udělat ze své noční můry svůj koníček. Začni navštěvovat jazykové kurzy nebo třeba pomaturitní studium jazyků!

Za okny už je téměř léto a i ten nejlínější pohádkový Honza má nutkání vyskočit z poza pece a začít žít. A stejně jako Honzu, i Ty největší lenochy z nás to občas potká. Při sledování televizoru tak trochu (ne)chtě přepneme na dokument o Islandu, z reklam na výběrovou kávu na nás dýchne vůně nigerijských pláží a při nahlédnutí do schránky po příchodu z práce zjistíme, že v Lidlu mají znovu řecký týden.

Vidina těchto exotických krajin nám dá na okamžik zapomenout na zkouškové období, na to, že je pondělí ráno nebo na zrušený výlet kvůli jarnímu dešti. A my najednou zatoužíme odhodit kancelářskou židli a vyměnit ji za výšlap k horskému jezeru či projížďku v pouštních dunách.

Podařilo se nám taky uvnitř Tebe probudit vnitřního dobrodruha? Skvělá zpráva je, že kvůli tomu nemusíš hned shánět letenku. Jazyková škola Brno PELICAN Ti dnes ukáže, jak přivonět k lákavým dálkám, aniž by sis kvůli tomu vůbec musel brát dovolenou v práci!

Jazyky na vzestupu

Jaký jazyk pro své studium vybrat? Němčina, angličtina, francouzština, španělština. Standardní žebříček jazyků, které patří mezi studenty nejčastěji volené jazyky ke studiu. Vždyť už ze zkušeností ze základní a střední školy víš, že právě angličtina byla tradičně vítěz. To může potvrdit taky PELICAN, jelikož pomaturitní studium angličtiny se taky v jeho třídách stále udržuje na prvním místě v oblíbenosti u studenů.

Novým trendem v jazykovém vzdělávání je však zájem o studium alespoň dvou jazyků současně. A tak přichází řada na jazyky, které jsou v našich krajinách méně obvyklé. Řeč může být o japonštině, čínštině, vietnamštině, novořečtině nebo třeba arabštině. Nový comeback však nastává taky ruštině či němčině!

Praktická ruština

Ruština je jazyk, který se znovu vrací ne své pomyslné výsluní. Čím je tento trend dán? Vzhledem k tomu, že je ruština číslo jedna ve společnostech, které poptávají firemní vzdělávání, připisujeme tento vzestup zejména tomu, že se stále více firem orientuje na daný trh, který i přes nestabilní politickou situaci české firmy neopouští, ale právě naopak, rozvíjejí jeho skrytý potenciál.

Jazyk bohaté historie

Pro který nemusíme chodit zas až tak daleko. Velmi překvapivým vzrůstajícím trendem na poli jazykového vzdělávání je jazyk jedné z nejpopulárnějších letních destinací – novořečtina. Ta se vyvinula ze staré řečtiny, a jak můžeme sledovat, studenti se ani náročného písma tohoto jazyka jen tak nezaleknou! Nejen, že se tímto jazykem mluvilo už 1000 let př. n. l., taky literární památky dochované v tomto jazyce patří mezi jedny z nejstarších. A jakmile tento jazyk zvládnete, můžete si starobylé texty směle sami přečíst!

Krásná Itálie

Jestliže jsou kurzy němčiny pro tuto jazykovou sezonu tak trochu pasé, naopak, pro jazyk těšící se vzrůstající oblibě nemusíme jezdit prstem po mapě zas až tak daleko. Italštinu a jeho rytmičnost zná dobře každý, kdo se vydal směrem na Apeninský poloostrov. A kdo by tady neochutnal taky místní kuchyni, jako by nebyl! Do Itálie každým rokem zabloudí více než půl milionu českých turistů – a tak se asi není čemu divit, že taky stále více přibývá studentů, kteří se chtějí věnovat práv italštině. Budeš jedním z nich?

Necháš v sobě svého vnitřního dobrodruha ještě chvíli čekat nebo se vydáš směrem k novým a zajímavých zážitkům? Kdoví, možná pak už příští léto sebereš odvahu a smyslnou vůni dálek ochutnáš na vlastní pěst! S jazykovými kurzy od PELICANA Ti bude malý celý svět!

Tvůj PELICAN

Jsi 3036. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail