Mezi zaměstnanci a zaměstnavateli je odškodnění pracovního úrazu hojně diskutovaným tématem. Stal se vám úraz na pracovišti nebo vás jen zajímá, jak v takovém případě postupovat? Mnozí zaměstnavatelé zpochybňují tvrzení svých zaměstnanců a odpírají jim to, na co mají reálně nárok. Existuje zde však Spolek na ochranu práv poškozených, který vám celou situaci pomůže zdárně vyřešit.

Jak a s kým řešit odškodnění pracovního úrazu

V první řadě řešíte odškodnění pracovního úrazu se svým zaměstnavatelem, který se však může zdráhat vám vyplatit peníze, co vám právem náleží, byť má sjednané pojištění. Zaměstnavatelé často tvrdí, že si zaměstnanci způsobili úraz sami nebo jim nechtějí vyplatit zákonnou výši odškodného. V takovém případě se vyplatí obrátit se na Spolek na ochranu práv poškozených, který mimo jiné řeší i případy odškodnění pracovního úrazu a nemoci z povolání.

Ze zákona máte nárok například na finanční náhradu za způsobenou bolest, za ztížení společenského uplatnění a trvalých následků, za ztrátu výdělku po dobu pracovní neschopnosti, za náklady související s léčbou či nezbytnou péčí. Odškodnění pracovního úrazu tak může být i velmi vysoké. Obvykle se nejedná jen o pár desítek či stovek korun, u kterých byste si řekli, že nemá smysl dohadovat se svým zaměstnavatelem.

Na co nezapomenout, když se vám stane pracovní úraz

Na Spolek se tedy můžete obrátit vždy, když se vám stane pracovní úraz. Zajistěte si co nejvíce potřebné dokumentace (například výpovědi svědků či zprávy od ošetřujícího lékaře). Tyto dokumenty mohou celý proces zjednodušit, zrychlit a samozřejmě i obrátit ve váš prospěch.

Spolek vás bude nejen informovat o možnostech finančního odškodnění pracovního úrazu, ale zároveň vám poskytne i psychickou podporu. Každý případ se zde řeší individuálně. Mají rovněž tým pracovníků, kteří jsou schopni vaše zájmy zastupovat při řízení s pojišťovnou nebo před soudem. Jejich odborných služeb vám tedy rozhodně doporučujeme využít. Uvidíte, že si tak ušetříte spoustu času i starostí.

Jsi 3460. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail