Hodně autorů si své příběhy vymyslí tak, aby bylo jejich dílo co nejzajímavější. Spisovatelka Jitka Závodná se ve své první knize vydala jinou cestou. A to inspirací skutečnými příběhy, které se opravdu udály, a které nejsou o nic méně zajímavé než zcela vymyšlené. Naopak, pomyšlení nad reálnými osobami, které zasáhly kruté osudy umocňuje celý příběh do zcela jiného rozměru.

Debut se jmenuje Osudy válkou změněné a jak jak název napovídá, jde o osudy lidí, do kterých zásadně zasáhla válka. Kniha je souborem dvanácti povídek, které vznikly na základě skutečných historických událostí v letech druhé světové války a také v poválečném období. Autorka knihy čerpala především z bohatých zkušeností a vzpomínek svých příbuzných, ale také seniorů, se kterými se náhodně setkávala během svého putování po Čechách a Moravě. Některá historická fakta této knihy jsou veřejnosti poměrně dobře známa, avšak tu a tam se objevují i témata zatím přehlížená, jako jsou například příběhy ruských politických emigrantů. Ti se příchodem Rudé armády do naší země dostali opět do smrtelného nebezpečí, které pro ně bolševické Rusko představovalo.

Jak autorka sama přiznává, každý z příběhů je jedinečný, velmi osobitý a jen těžko představitelný v dnešní době, kdy svobodu a demokracii vnímáme jako něco naprosto samozřejmého.

Kniha je k zakoupení na:

Palmknihy Alza eBux.cz ereading.cz kosmas.cz

Jsi 2630. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Pavel Kohout
Sleduj:
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail