Udeří, když napadne první sníh. Temný thriller podle knižní předlohy Joa Nesbøho Sněhulák míří do kin symbolicky v období prvních sněhových vloček. V říjnu letošního roku se tak dočká filmového zpracování první kniha ze série s detektivem Harry Holem.

Ač z knižní série je Sněhulák až sedmým dílem, filmovou sérii startuje. Autor předlohy se na psaní scénáře již nijak výrazně nepodílel a již z traileru jsou patrné odchylky.  Důležitá je však temná atmosféra, kterou film očividně mít bude.

Snímek byl původně plánován již na rok 2013, ale zpracování se neustále odkládalo a hledal se režisér. původně byl ve hře Martin Scorsese, uvažovalo o islandském režisérovi Baltasaru Kormákurovi a nabídku na dostal také Morten Tyldum, který režíroval Lovce hlav (2011), což byla první a dosud jediná kniha norského spisovatele Jo Nesba, která byla zfilmována. Morten Tyldum to i přes velký úspěch Lovců hlav odmítl. nakonec se režijní taktovky chopil Tomas Alfredson, který má na svém kontě například filmy Jeden musí z kola ven (2011) či Ať vejde ten pravý (2008).

Hlavní roli hraje Michael Fassbender, dále ve filmu uvidíme například. Rebecca Ferguson, Chloë Sevigny, Val Kilmer, J.K. Simmons, Charlotte Gainsbourg, Toby Jones a další.

Trailer Sněhulák (česká verze):

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=HKJGGHsDmdw“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

 

Jsi 4246. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Pavel Kohout
Sleduj:
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail