V dnešní době si těžko někdo dovede představit využívat psací stroj k psaní textových dokumentů. A využít psací stroj k uměleckým kresbám? To si nedovede představit snad nikdo. Kromě lidí, kteří znají pana Smitha.

Paul Smith se narodil 21. září 1921 ve Philadelphii 21. září 1921. celý život trpí těžkou mozkovou obrnou. Postižení mu neumožňuje správně se vyjadřovat ani pohybovat. Svůj život však nevzdal a i přes obrovský handicap se věnuje umění, které miluje. Je neuvěřitelné, že jeho díla vznikají pouze na starém psacím stroji, který patří mezi jeho strohé vlastnictví.

Během svého pobytu v ošetřovatelském cenru Rose Haven v Roseburg (Oregon) dokázal vytvořit rozsáhlou sbírku umění, která omráčila nejen ošetřovatele. Podívejte se na Smithův inspirativní životní styl v tomto krátkém videu.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=svzPm8lT36o“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

 

Jsi 4616. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail