Program Bulharského kulturního institutu v Praze je tradičně spojen s oslavami Sv. Cyrila a Metoděje, které v Bulharsku symbolizují svátek písemnictví a kultury země.

Letos tento květnový program začíná projektem 4×4, který čtenáře seznámí se 4mi knihami, 4 bulharských autorů, přeložené 4mi překladately, vydaných v Česku 4mi nakladatelstvími. V rámci 4 dnů budou mít čeští čtenáři přístup ke 4 elektronickým knihám, které jím přiblíží nakladatelé a překladatelé. Na základě už vydaných v Čechách knih připravil Bulharský kulturní institut elektronické knihy, které budou dostupné čtenářům.

Dva romány, sbírka povídek a sbírka poezie, které rozšíří představu o současné bulharské literatuře a poskytnou možnost k seznámení s ní širšímu čtenářskému kruhu v celé zemi. Nakladatelé a překladatelé prostřednictvím videohovorů sdělují své příběhy, spojené s knihami.

Prvním titulem je román Adriana autorky Teodory Dimové. Překlad je dílem Davida Bernsteina, nakladatelství Petr Štengl.

Druhým je román Daleko od Toleda spisovatele Angela Wagensteina, v překladu Oru Bernsteinové, vydalo nakladatelství Havran.

Třetím je sbírka povídek Aleka Popova pod názvem Zelný cyklus, kterou vydalo nakladatelství Dybbuk.

Posledním titulem je sbírka poezie Lapidárium Georgiho Gospodinova, překlad Ondřej Zajac, nakladatelství Literární salon.

Jsi 681. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail