Patříte mezi společnosti, které zvažují využití zahraničních pracovníků pro svá volná pracovní místa? Vzhledem k aktuální nízké nezaměstnanosti a nedostatku českých pracovníků na některá méně lukrativní místa jsou tyto úvahy na místě.

Mezi prvním místem v zahraniční, kde se většina zaměstnavatelů poohlíží patří pracovní síla z Ukrajiny. Už to samozřejmě není poptávka pouze po nekvalifikované a levné pracovní síle ale Ukrajina nabízí i kvalifikované pracovníky.

V každém případě k procesu zaměstnávání zahraničních pracovníků neodmyslitelně patří i zdravotní pojištění pro cizince. Při pobytu cizinců v ČR jde o jednu z hlavních věcí, které musí mít. Jak to se zdravotním pojištěním v praxi vypadá si řekneme dále.

Zdravotní pojištění cizinců je priorita

První a také nejjednodušší volbou je obrátit se na některou z personálních agentur, která se věnuje kompletnímu zajištění pracovních sil z Ukrajiny včetně vyřízení potřebných víz k pobytu a zdravotního pojištění.

Mezi jedny z nejlepších patří agentura IRS Czech, která má dokonce vlastní pobočku na Ukrajině a velmi rozsáhlou databázi zájemců o práci z Ukrajiny.

Co se týče samotného komplexního zdravotního pojištění cizinců, tento produkt u nás nabízí relativně hodně pojišťoven. Konkrétní výběr je tak zejména na rozhodnutí daného cizince, který se však může poradit právě s personální agenturou, která pojišťovna bude pro něj ta nejlepší.

Součástí většiny komplexních pojištění je i nepřetržitá asistenční služba v režimu 24/7, kde se cizinec dovolá operátorovi se znalostí angličtiny, ruštiny nebo v jiném blízkém jazyce.

Sjednané zdravotní pojištění pro cizince chrání nejen cizince ale také zaměstnavatele, který pak nemusí řešit nepříjemné situace, pokud dojde k nějaké nepříjemnosti.

Jak se zdravotní pojištění cizinců sjednává?

V případě využití služeb personální agentury, lze kompletní zdravotní pojištění sjednat opravdu rychle a snadno. Zvlášť pokud nového zaměstnance přivedla nějaká agentura je pro zaměstnavatele ideální, aby vše vyřešila v rámci vstupních formalit.

Pokud řešíte vy nebo cizinec zdravotní pojištění vlastní cestou, je třeba vyplnit potřebný formulář, což lze provést samozřejmě i online. Potřebná je znalost cizího jazyka, v kterém je formulář k dispozici, aby nedošlo k chybám.

Pojištění je platné po celém Schengenském prostoru a můžete ho uplatnit jak při pracovním pobytu v ČR, tak i v případě studijního víza apod. V každém případě jde o nutnost, neboť si cizinec může ušetřit i astronomické částky v případě úrazu při absenci sjednaného pojištění cizinců.

Výhody sjednání zdravotního pojištění pomocí agentury

Personální agentura IRS Czech dokáže zajistit kompletní servis pro nové pracovníky z Ukrajiny v ČR. Jde nejen o zdravotní pojištění ale také pracovní povolení či speciální typy víz jako jsou např. modré karty pro vysoce kvalifikované pracovníky.

Nabízí také asistenci s tlumočníkem při povinném nahlášení pobytu cizince či překlad potřebných dokladů z cizího jazyka.

Více informací a kompletní nabídku služeb najdete na www.irsczech.com

Jsi 3435. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail