Pomineme-li zálibu v kouření nikotinu a připalování elegantním zippem, musíme zmínit i další praktické funkce, jaké Zippo zapalovače mají. Jejich snadné otevírání, schopnost odolat vlhku, dešti, větru i nadměrným teplotám a hořet v jakýchkoliv podmínkách dělá z tohoto důmyslného zapalovače opravdového přítele do nepohody skautům, táborníkům, čundrákům, vojákům i obyčejným lidem, kteří zapalují dennodenně a otravuje je kupování laciných „šmejdů“, jež nic nevydrží. Na zippo se od výrobce poskytuje celoživotní záruka, což je důkazem jeho funkčnosti a spolehlivosti.

Praktický doplněk Zippo zapalovače je i ohřívač rukou

Kdo si pořídí Zippo zapalovač, má opravdového kamaráda na celý život. Doplňování benzinu a výměny knotů, kamínků a občasné čištění jsou jedinou péčí, jakou musíte svému zippu věnovat. Odměnou vám bude jeho schopnost hořet v prudkém slejváku, větru, v horách, na sněhu i v tropických podmínkách. Zippo zapalovače nenavlhnou, nepromoknou, nevybuchnou na prudkém slunci. Avšak schopností zapalování v jakémkoliv prostředí jejich zásluhy a schopnosti nekončí.

Nad zippy si vojáci mohli ohřívat jídlo, signalizovat odlesky letadlům, v jaké pozici se nacházejí, dodnes fungují také jako ohřívače rukou. Sice se neprodávají jako součást Zippo zapalovače, ale prodejna s originálními zapalovači jimi disponuje. Ohřívače vydrží až dvanáct hodin, plní se stejným benzinem jako zippo, jelikož součástí balení je katalytický hořák, ochranné textilní pouzdro a dávkovač paliva. Protože je Zippo benzin těkavá látka, pokaždé plňte ohřívač rukou až těsně před použitím a nikdy jej nedoplňujte během ohřívání, riskujete zranění. Zároveň nepoužívejte jiný benzin než originální, protože jeho složení je odlišné, nezapáchá a je šetrný k pokožce.

Jsi 3288. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail