Vrásky trápí nebo budou trápit každou ženu a to zejména s přibývajícím věkem. Vrásky dokážou potrápit každou část našeho těla. Velmi problematické jsou takzvané mimické vrásky či vrásky kolem očí, potrápit nás ovšem mohou také vrásky na čele. S přibývajícími léty bude s vráskami bojovat každý. Muži tento stárnoucí jev zvládají daleko lépe než ženy, které si pochopitelně tyto znaky stárnoucí kůže nechávají operativně upravit. Korekce vrásek tak patří mezi jednu z nejvíce poskytovaných služeb, které ženy v estetické medicíně po zvětšení prsou velmi rádi absolvují. Vráskám se totiž nevyhneme v oblasti očí, kde tyto vrásky nazýváme vějířkovitými, dále jsou to vrásky na čele a také kolem úst. V případě, kdy velmi často využíváme určitou mimiku ve svém obličeji, má tato mimika trvalý charakter a mi nedokážeme tento jev správně kontrolovat. Tudíž je na místě, oslovit odborníka a s vráskami jednou provždy zatočit.

Mimické vrásky

Mimické vrásky, jak už samotný název napovídá, mají svůj počátek v naší mimice, kterou vyjadřujeme své city a emoce po celý život. Pokud se tedy častěji smějete, kromě prodlouženého života se také můžete těšit na ne moc pěkně vypadající mimické vrásky, které potrápí vaše okolí kolem úst. První příznaky jsou znatelné již u mladých lidí a to kolem 15 až 20 roku života. Svalová tkáň se aktivním vyjadřováním emocí zkracuje a na kůži začnou vznikat různé záhyby, které se dříve nebo později začnou objevovat na stále větších částech našeho obličeje.

Vrásky na čele

Vrásky na čele velmi často identifikují velmi citlivou a emocionálně napjatou osobu, která po svůj život touto mimikou vyjadřovala své city. Vrásky ovlivňuje ovšem i ztráta kolagenu v kůži a též nadměrné UV záření, které našemu obličeji též neprospívá. Vrásky na čele nám ovšem hrozí i v případě, kdy používáme nadměrné kosmetické přípravky či máme jisté genetické predispozice. Korekce vrásek se dá vytvořit pomocí botulotoxinu, plazmaliftingu, fotoomlazení, mezoterapie nebo pomocí frakčního omlazení CO2 laserem. S moderními technologiemi tak omládnete hned o několik desítek let.

Jsi 3914. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail