Lindsey Stirling

Tančící houslistka, youtuberka a Mormon – tak se v jedné větě popsala mladá hudebnice Lindsey Stirling. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Pak věřte, že je jen otázka času, než na nic někde narazíte – fenomén energické houslistky totiž dobývá celý svět.

Možná si myslíte, že skloubit tanec s hrou na tak náročný nástroj, jakým housle bezesporu jsou, je prakticky nemožné. Podobná slova si v roce 2010 poslechla i Lindsey Stirling, když se představila ve čtvrtfinále oblíbené soutěže Amerika má talent. Porotci si prostě mysleli, že není dost dobrá, aby dokázala během hraní i tančit.

Mladou umělkyni však tato porážka neodradila, spíš naopak. Housle si zamilovala již v šesti letech a tanec byl její vášní – nehodlala se svého snu vzdát. Naštěstí se ukázalo, že její vystoupení zaujalo celou řadu lidí. Patřil mezi ně také kameraman Devin Graham.

Na kostýmech si dává houslistka vždy velmi záležet. Foto: Facebook L. Stirling.

Tito dva umělci navázali velmi úspěšnou spolupráci a dali vzniknout několika jedinečným videoklipům. Lindsey Stirling se tak rázem stala YouTube star, jejíž kanál sledovalo několik milionů lidí. Autorské songy, jako Spontaneous me či Transcendence, doplnila houslistka několika cover verzemi oblíbených hitů z Pána prstenů, Fantoma Opery či ze seriálu Hra o trůny.

Její hvězda stoupala obrovskou rychlostí, ona však zůstala stejně skromná, jako na počátku.

Své slávy se rozhodla využít k tomu, aby pomohla co největšímu počtu lidí překonat problémy a najít své lepší já. Jeden z jejích songů Shatter Me třeba vypráví příběh o tom, jak v minulosti překonala anorexii. Podle této skladby mimochodem houslistka pojmenovala své druhé sólové album, které vyšlo krátce poté, co dokončila turné napříč světem.

Dvakrát se již představila i v České republice a vypadá to, že Praha jí velmi učarovala. Své nadšení z tohoto města se nesnažila nijak skrývat, naopak, nadšeně fanouškům vyprávěla, co vše během svého výletu po stověžatém městě spatřila a zažila. Není se čemu divit, že již několik let zde funguje Official Lindsey Stirling Cz/Sk FanClub, který tuto energickou umělkyni podporuje.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=jvipPYFebWc“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

Řada autorských songů Lindsey Stirling se dnes rychle rozrůstá, mezi ty úplně nejúspěšnější patří Roundtabe Rival či novinka We are Giants. Mladá umělkyně zkrátka světu ukázala, že pokud máte víru v sebe samé, můžete dokázat mnoho.

Za své hudební počiny si houslistka vysloužila ceny Billboard Music Awards, YouTube Music Award nebo Streamy Award. Její YouTube kanál má k dnešnímu dni přes 7 500 000 odběratelů a počet zhlédnutí činí neuvěřitelných 1 312 307 545!

Tak co, už víte, proč má tato charismatická houslistka takový úspěch?

Lindsey Stirling
Lindsey Stirling se netají svojí láskou ke zvířatům ani k lidem. Foto: Facebook L. Stirling.

Jsi 2772. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Péťa Stenzelová
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail