Co máte oblečené, když jezdíte na wakeboardu? Udržuje vás vaše oblečení v teple, chrání vás a zároveň vám umožňuje volný pohyb? Při volbě vhodného oblečení na wakeboarding existují spíše doporučení než přesné pokyny.

Takže je v pořádku, když váš výběr oblečení na wake odráží váš osobní styl a to, co preferujete. Samozřejmostí je však nošení ochranných pomůcek jako je přilba a ochranná vesta.

Oblečení pro chladnější podmínky

Když jezdíte na waku v nižších teplotách, kompletní nebo částečný neoprenový oblek vám pomůže udržet tělo v teple. Kompletní neopren tzv. full suit má dlouhé rukávy a nohavice až ke kotníkům. Poloviční neopren má krátké rukávy a sahá do půlky stehen podobně jako šortky.

Pokud začínáte s wakeboardingem nebo si stále ještě nejste na prkně jistí je neopren ideální, protože pravděpodobně bude trávit v chladné vodě dost času. Neoprenový oblek přiléhá těsně ke křivkám těla, což zabraňuje stlačování vniklé vody mezi neoprenem a kůží.

Při výběru neoprenu si dejte pozor, aby na vás neopren nevisel. Pytlovitý neopren umožní vodě dostat se dovnitř a tím se snižuje účinnost tepelné izolace.

Při převlékání mokrého oblečení na břehu se vám bude hodit i teplé pončo Mystic. Pončo s kapucí nebo bez je vyrobeno z froté materiálu, který zahřeje a zároveň rychle schne. Pončo se používá nejen při převlékání ale i jako oblečení pro večerní akce na pláži, když zajde slunce.

Oblečení pro teplejší podmínky

Pokud jezdíte na wakeboardu ve vyšších teplotách, dobře funguje dvojice board shorts. Šortky umožňují proudění vody proti pokožce. Board shorty jsou navíc vyrobeny z materiálu, který rychle schne. Vyvarujte se klasickým plavkám, protože při případném pádu z prkna mají tendenci vás skřípnout nebo odřít.

Board Shorts jsou navrženy tak, aby se při případném kritickém pádu automaticky roztrhly a tím si ušetříte zachycení a další nepříjemnosti. Pro horní část těla stačí klasické tričko z lycry nebo košili s materiálem podobným neoprenovému obleku.

Pro vaše nohy

Při wakeboardingu máte na nohou vázání na wakeboard, což jsou speciální botičky, které se připojí k vašemu prknu. Pod těmito botami můžete nosit tenké neoprenové vodotěsné ponožky, které pomáhají předcházet puchýřům. Ty vznikají typicky, když jezdec posouvá nohy ve vázání.

Je důležité, aby boty seděly správně. Nesmí být příliš těsné, neboť by to mohlo způsobit jejich větší únavu či bolest při pádu. Naopak příliš volné vázání na wake znamená, že nebudete schopni efektivně vyvažovat nebo ovládat prkno při jízdě.

Ochranné pomůcky

Záchranná vesta, která slouží jako floatační zařízení, které vás při pádu do vody udrží na hladině by měla být vždy poslední vrstvou vašeho oblečení. K dispozici jsou i nárazové vesty na wakeboarding, které navíc obsahují polstrování jako dodatečná ochrana při pádu.

Určitě nezapomeňte ani na helmu pro vodní sporty, která vypadá na první pohled jako skateboardová přilba. Helma na wakeboarding je navržena speciálně pro ochranu hlavy při pádu. Přilby jsou vyrobeny z tvrdé pěny, která zabraňuje vnikání vody do očí při jízdě na waku.

Výběr značkového oblečení na wakeboarding Mystic najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo se můžete zastavit na Showroomu Mystic v Brně.

Jsi 9983. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail