Jsme zvědaví. Chceme cestovat, chceme poznávat nové lidi i kultury, chceme vědět víc o světě nebo prostě jen chceme získat lepší práci. Dáváme si nová předsevzetí – začneme od pondělí, od začátku nového měsíce, od nového roku a pak se při jejich nesplnění nesmyslně trestáme.

Navštěvujeme jazykové kurzy čínštiny, pomaturitní studium angličtiny či dalších jazyků, zaměstnavatel nám hradí firemní vzdělávání. Někdy to jde samo a někdy se přemáháme a máme pocit, že nestíháme vůbec nic.

Nevzdáváme se (alespoň se o to snažíme) a děláme tak dobře. Jazykové vzdělávání nám totiž poskytuje více výhod než jen to, že si na dovolené na Peloponéském poloostrově dokážeme objednat Kebab. Jaké výhody to jsou?

Mozek, paměť i zlepšení rozhodování

Snad každá zpráva o jazykovém vzdělávání zdůrazňuje velmi příznivý přínos, jaký má učení se jazykům na náš mozek. Úsilí, které mozek vynakládá při učení se cizích jazyků, zabraňuje jeho stárnutí. A že se vás, milí studenti, navštěvující pomaturitní studium jazyků, Alzheimer ještě netýká?

Studie potvrzují, že můžeme tento blahodárný efekt vypozorovat v každém věku! Takže zítra hurá do školy, mozek posílený nově nabytou znalostí jakéhokoliv jazyka totiž posouvá riziko výskytu demence až o pět let!

Sebedůvěra, kreativita i flexibilita

Tím, že se učíte nové věci, znáte nové věci a dokážete je správně využívat, posilujete svou sebedůvěru. Znalost nového jazyka taky přirozeně povzbudí Vaši kreativitu a tvůrčí schopnosti. Díky těmto znalostem se taky dokážete snadněji přizpůsobit novému prostředí.

Schopnost dorozumívat se více jazyky Vám otevírá dveře k novým příležitostem – a to nejen v zahraničí, ale taky v tuzemsku. Už jste slyšeli, že největším trendem posledních let v jazykovém vzdělávání jsou firemní jazykové kurzy?

Širší všeobecný rozhled a otevřenost

Díky znalosti nového jazyka se před Vámi otevře svět v úplně nových barvách. Jen černá a bílá? Kdepak! Spolu s nově nabytými znalostmi se naučíte pojmenovat a vnímat nové věci i události v širší perspektivě. Brzo po zahájení jazykového kurzu začnete na jiné kultury nahlížet z jiného pohledu.

Jaký jazyk se učit?

Na světě je kolem 6 900 jazyků (těch, kterých známe – někteří badatelé tvrdí, že jich ve skutečnosti může být i několikanásobně více). Přesto ze 7 miliard lidí jich má cca 4 miliardy za mateřskou řeč jeden ze třiceti nejrozšířenějších. A věřte tomu, že ač se tomu občas tak může zdát, opravdu se celý svět netočí pouze kolem angličtiny. Můžete se odvázat a vyzkoušet třeba kurzy čínštiny!

Jazyková škola Brno PELICAN nabízí jazykové kurzy, ve kterých se přesvědčíte, že učení je zábava. A že se přesto občas při učení slovíček, stejně jako při běhu, trochu zapotíte? Slibujeme, že ve výsledku se budete cítit výborně! Budete mít lepší sebedůvěru, budete kreativní a ani ten stařík Alzheimer si na Vás jen tak nepřijde.

Nejen znalost jazyka, ale i celý proces jeho učení je zkrátka výhodou skrz naskrz, ať už se na proces učení díváme z jakéhokoliv úhlu pohledu. Nedávejte si předsevzetí a začněte třeba zrovna.

Jazyková škola PELICAN je tady pro Vás, aby Vám při Vaší snaze pomohla a byla oporou. Spolu to jen tak nevzdáme!

Jsi 2725. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail