Warning: Undefined array key "a" in /data/web/virtuals/119050/virtual/www/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 2

Počítač bychom měli vybírat primárně podle toho, co na něm budeme dělat. V následujícím textu se zaměříme na hráče a tzv. repasované počítače, které nabízí velmi zajímavou úsporu i v oblasti herních PC.

Počítač nebo notebook

Repasované notebooky výrazným způsobem prorazily i k běžným uživatelům a dávno nejsou doménou profesionálů. Jakkoli se jakožto herní běžně prodávají, stále zůstává faktem, že svým výkonem nemohou klasický stolní počítač na hry nikdy nahradit.

V případě, že tedy požadujete právě PC na hraní, budete se muset uchýlit ke klasickému desktopu neboli počítači stolnímu. To zároveň znamená, že si počítač poskládáte z jednotlivých komponent, případně si koupíte repasovaný počítač, který už je poskládaný a vyladěný na výkon.

Parametry herního repasovaného PC

Grafická karta

Pro herní počítačové sestavy je klíčovým především výkon grafické karty, s nadsázkou se o ní dá tvrdit, že se jedná o srdce počítače. Zde platí, že spor mezi vyznavači grafických karet od NVIDIA nebo AMD už je živen spíše vášněmi obou znesvářených táborů, než že by se mohl zakládat na reálně slabším výkonu té nebo oné grafické karty.

Procesor

Zásadní pro výkon vašeho stolního PC na hry je rovněž procesor, který je jakýmsi mozkem celého stroje. Dnes se pro bezproblémový běh náročných titulů doporučuje alespoň Core i7.

Obecně bývají prosazovány spíše procesory od značky Intel, neboť jsou považovány za v průměru výkonnější než ty od konkurenční AMD. I u grafických karet je pak potřeba sledovat kapacitu paměti. Ta by měla být na hodnotě ideálně 8 až 16 GB.

Operační paměť

Operační paměť je druhým parametrem, který je u počítače na hry podstatný. V současné době vám pro to, abyste si mohli pohodlně zahrát i náročnější tituly, poslouží zhruba 8 nebo lépe 16 GB paměti.

Disk

Podobně jsou moderní repasované počítače už vybaveny také výkonnými SSD disky, pro které je charakteristická vysoká rychlost. Ten si ale můžete i později dokoupit, pokud do něj nechcete zatím investovat.

Kompromisem pak bývá kombinace klasického HDD a právě SSD. S SSD si dokážete zachovat požadovanou rychlost, běžný pevný disk zase zůstává prozatím nepřekonatelný z hlediska kapacity, kterou může nabídnout.

Cena počítače na hry – jak ušetřit

Cena je pro většinu nakupujících přirozeně také zásadní. Můžeme všeobecně tvrdit, že v cenové hladině 15 000 Kč je potřeba počítat se stroji vhodnými primárně jako kancelářské počítače.

Příliš levné herní PC, které vám bude slibovat obchodník za 10 000 Kč zkrátka z podstaty herní nebude, protože v něm nebudou adekvátní komponenty.

Variantou, která vám může za určitých okolností vyhovovat, jsou repasované herní počítače. Se slevou v řádu 50–70 % můžete získat repasovaný počítač, který obsahuje hardware plně dostačující na hraní her.

Proč jsou repasované počítače tak levné?

Jde o PC z předváděcích akcí, leasingů nebo vrácené v rámci zákonné lhůty. Ve většině případů se také jedná o modely z vyšších řady daného výrobce. Proto se vyplatí zvážit i tuto možnost. Na nabídku repasovaných počítačů i notebooků se můžete podívat na stránkách www.incomputer.cz

Jsi 2598. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail