Elektronika se dnes stala nedílnou součástí našich životů a těžko bychom si to už představili bez ní. Kromě mobilních telefonů, ledniček a praček se u vás doma rozhodně neztratí ani tiskárna.

Tisk dokumentů, fotek nebo třeba faktur (v případě podnikání) z pohodlí domova je prostě lákavá vyhlídka pro většinu z nás. Navíc ušetří spoustu času. Ve většině firem představuje tiskárna něco, bez čeho se už prostě nemohou obejít.

Pokud nad zakoupením kvalitní tiskárny skutečně uvažujete, ale nemáte vůbec ponětí, kterou a podle čeho byste si měli vybrat, doporučujeme pokračovat ve čtení. Technika se neustále posouvá kupředu a proto nejlepší možnou variantou je koupě laserové tiskárny, která představuje vše, co od tiskárny očekáváte.

Hlavně se neukvapit

Spoustu lidí by si s výběrem tiskárny vůbec nelámalo hlavu a sáhli by hned po té nejlevnější, kterou spatří. Jenže to je chyba.
Nikdo sice neříká, že levná tiskárna nemůže být kvalitní, vždycky si musíte prohlédnout parametry daného produktu, abyste mohli situaci důkladně zhodnotit a pak se teprve rozhodnout.

Laserové tiskárny

Laserové tiskárny původně využívaly především firmy a společnosti. V poslední době se však hojně dostávají i do běžných domácností. Důvody jsou jednoduché.

Za prvé jsou laserové tiskárny vhodné pro větší objem tisku. V tomto ohledu dalece převyšují své kolegyně, inkoustové tiskárny. Zároveň můžete u každého dokumentu počítat s vysokou kvalitou a rychlostí tisku.

Dále pocítíte obrovský rozdíl v oblasti nákladů. Ač laserové tiskárny stojí zpravidla víc než ty inkoustové, jejich režie je naopak výrazně nižší. A to bez ohledu na toner a značku tiskárny. Navíc se nemusíte obávat zaschnutí barev, to u laserové tiskárny skutečně nehrozí.

Určitě také víte, že běžná tiskárna vydává při procesu tisku mnohdy až otravně hlučné zvuky, čímž připomíná skomírající motor staré sekačky. O laserové tiskárně nebude skoro vědět, je totiž o dost méně hlučná.

V neposlední řadě je potřeba zmínit také voděodolnost výsledného tisku a jeho následnou stálost.

Laserové tiskárny se na trhu vyskytují ve dvou podobách, buď barevná laserová tiskárna a nebo černobílá laserová tiskárna. Je už jen na vás, kterou si zvolíte.

I na laserové tiskárně se dá ušetřit

Pokud se vám pořizovací náklady na laserovou tiskárnu zdají přehnané (i když to samo o sobě není tak hrozné), dá se při jejich nákupu jednoduchým způsobem ušetřit. Slyšeli jste už někdy o repasovaných laserových tiskárnách?

Repasovaná laserová tiskárna je produkt, který původně sloužil například při předváděcích akcí firem. Nebojte se ale poničeného nebo nefunkčního zboží „z druhé ruky“. Tiskárny, ještě než se vrátí zpět na trh, jsou pečlivě zkontrolovány odborníky a případně opraveny tak, aby tu pro zákazníka byly v původním stavu. Jejich výsledná cena je pak snížena, i když se vlastně jedná o produkt, který je zcela v pořádku.

Kupte si laserovou tiskárnu a už nikdy nebudete chtít jinou.

Jsi 2556. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail