Brněnská kapela Rosa Nocturna představila po roce od vydání alba Za hradbami času nový videoklip. Pro píseň Krkavci oslovili Katherine Luka, která se kromě kreslení věnuje i psaní (knihy lze zakoupit například zde).

V písni se představilo kromě stálých členů (Tonda Buček, Petr Vosynek, Petr „Dodo“ Doležal) i celá řada hostů – Pavel Stejskal, Johnny Vavruška, Martin Klekner, Pavel „Spars“ Vrabec, Mathias Novak, Lukáš Palacka (krkavci), hlavní dívčí hlas zazpívala Viktorie Surmová a vokály pak Lenka „Ereis“ Šíková a Lucka Kuchtíčková.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=LLmtWRyUMLw&fbclid=“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

Za hradbami času (2017) je třetí řadové album skupiny, které přišlo na svět rok a půl po předchozím, ctí dosavadní směřování kapely k melodickému symphonic-metalu. Přináší i nové prvky, a občas zabrousí i do jiných žánrů, především folk-metalu.

Vypráví příběhy z dávných časů, které jsou někdy nostalgické a jindy plné bojů. Najde se v nich láska i zrada, smrt a strach, a velká škála nálad a pocitů, dovedně vyjádřená mnoha nástroji i originálními zvukovými efekty. Uslyšíte balady i epické opusy, v nichž se fascinujícím způsobem prolínají například harfa, cimbál, kosa, kovadliny, čínské flétny, a vedle nich výborně zahrané klasické nástroje.

Album Za hradbami času je alegorií města, v němž se setkávají postavy s neobvyklými osudy. Texty písniček se odkazují k dobám, které již upadly v zapomnění nebo třeba k období napoleonských válek, a čas hraje roli městských hradeb, které staré příběhy oddělují od nás, žijících.

 

Jsi 5594. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail