Brněnská kapela Rosa Nocturna představila po roce od vydání alba Za hradbami času nový videoklip. Pro píseň Krkavci oslovili Katherine Luka, která se kromě kreslení věnuje i psaní (knihy lze zakoupit například zde).

V písni se představilo kromě stálých členů (Tonda Buček, Petr Vosynek, Petr „Dodo“ Doležal) i celá řada hostů – Pavel Stejskal, Johnny Vavruška, Martin Klekner, Pavel „Spars“ Vrabec, Mathias Novak, Lukáš Palacka (krkavci), hlavní dívčí hlas zazpívala Viktorie Surmová a vokály pak Lenka „Ereis“ Šíková a Lucka Kuchtíčková.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=LLmtWRyUMLw&fbclid=“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

Za hradbami času (2017) je třetí řadové album skupiny, které přišlo na svět rok a půl po předchozím, ctí dosavadní směřování kapely k melodickému symphonic-metalu. Přináší i nové prvky, a občas zabrousí i do jiných žánrů, především folk-metalu.

Vypráví příběhy z dávných časů, které jsou někdy nostalgické a jindy plné bojů. Najde se v nich láska i zrada, smrt a strach, a velká škála nálad a pocitů, dovedně vyjádřená mnoha nástroji i originálními zvukovými efekty. Uslyšíte balady i epické opusy, v nichž se fascinujícím způsobem prolínají například harfa, cimbál, kosa, kovadliny, čínské flétny, a vedle nich výborně zahrané klasické nástroje.

Album Za hradbami času je alegorií města, v němž se setkávají postavy s neobvyklými osudy. Texty písniček se odkazují k dobám, které již upadly v zapomnění nebo třeba k období napoleonských válek, a čas hraje roli městských hradeb, které staré příběhy oddělují od nás, žijících.

 

Jsi 4584. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
KKnihy.cz doporučují: