Váš velký den vyžaduje mnoho příprav. Co všechno je potřeba na svatbu? Mimo šatů nevěsty nebo jídla, je nutné se zaměřit i na svatební dekorace. Jaké jsou možnosti na současném trhu?

Jaké jsou trendy ve světě svatebních dekorací?

svatební dekorace podléhají přirozeně módě, a to jak z hlediska provedení, tak i barev. K nestárnoucím prvkům patří výzdoba květinová. Tu můžeme využít i na svatební tabuli. Vůbec se přitom není nutno držet pouze klasických rudých růží.

Stále více lidí před okázalou zdobností a velkou romantikou upřednostňuje méně formální svatby. Obřady se přesouvají z prostředí obřadních síní, velmi často probíhají v létě pod širým nebem, svatebčané na sobě mají civilní oděv.

Uvolněný boho styl doplněný třeba lučními květinami představuje jednu z možných voleb. Květiny ani nemusíme za každou cenu jen navzájem ladit, můžeme volit několik odlišných květů, které naopak postavíme do kontrastu. Pak se nám ale vyplatí rada floristky.

Dekorace na svatební stůl

Základem zpravidla bývá klasický bílý ubrus nebo jiná textilie. Kromě květin můžeme na svatební stůl použít i organzu nebo další látky. Včetně i dekorativních ubrousků, které vyčarují velmi luxusní dojem. Podobně tu uplatnění naleznou i šerpy a středové pásy. Praktickými svatebními doplňky jsou určitě jmenovky.

Stůl lze posypat i okvětními plátky, zde se opět nabízí využití tradičních růží. Komu se nechce do značné míry plýtvat živými, sáhnout lze po sušených, případně je dokonale nahradí i ty umělé. Myslete stejně tak i na to, že v teplém počasí jsou poslední dva jmenované typy lepší volbou. Zvládnou i horký letní den a budou stejně krásné po celou dobu.

Případně na stůl můžete naaranžovat voskové perličky. Důležité je, abychom to s množstvím svatebních ozdob v touze po perfektním výsledku ale zbytečně nepřehnali. Nejlépe je volit si konkrétní styl i jednu barvu, která bude v celkovém pojetí dominantní. Není-li to ve vašich očích ta, která je právě trendy, nevadí. Řiďte se výhradně svým vkusem.

Ostatní doplňky na svatbu

Svět doplňků na svatbu je ale přirozeně mnohem pestřejší. Zdobit se budou auta svatebčanů i celý prostor, kde se tato velká událost pořádá. Využití tu tak bezesporu najdou nejrůznější stuhy, satén se hodí nejen na luxusní svatební tabuli.

Komu lépe vyhovuje pojetí svatby coby neformální party, určitě by neměl opominout balonky a pohlédnout se po konfetách. Originálním a do značné míry extravagantním doplňkem pro odvážné páry je barevné peří.

Oproti květinám méně nákladnou volbu zastupuje živé ovoce. I to dokáže do svatebního prostředí vnést malý kousek přírody a vytvořit úžasně útulný a přirozený dojem bez přehnané okázalosti. Ke svatbám patří neodmyslitelně i myrta, myrtové věnečky budou působit velmi půvabně.

Perfektní svatební den přeje Lepaso.cz – dekorace nejen pro svatbu.

 

 

Jsi 2510. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail