Zakopane – centrum kultury a sportu Jutrzenka; Zdroj www.dusekarpat.cz

Mnozí z vás dobře znají Tatry ze slovenské strany hor. Jestliže však máte zájem podívat se na tyto hory strany, měli byste navštívit město Zakopane. Město má neopakovatelnou atmosféru. Je to pestrá směsice půvabné dřevěné architektury, obchodů a obchůdků, muzeí a galerií a tradičního Goralského folkloru.

Páteřní ulice města je 1 km dlouhá ulice Krupowki. Je lemována krásnými dřevěnými domy, jezdí na ni drožky tažené koňmi a v zimě táhnou koně sáně. V této ulici najdete restaurace, hotely, kavárny, galerie, Tatranské muzeum i divadlo. V některých hotelích a restauracích vyhrává lidová Goralská muzika. Je zde taky obchodní centrum a vedle butiků se zbožím světových značek zde najdete i obchody s typickou polskou produkcí. Jsou to kvalitní sýry, připomínající slovenské oštěpky, kůže ve všech podobách, výrobky z vlny a zajímavé suvenýry ze dřeva.

V okolí města jsou desítky kvalitních turistických tras Přímo z města vede lanovka na horu Gubalowku 1123 m. n. m. Je odtud pěkný výhled na město a Tatry. V okolí města je mnoho sjezdovek a vleků. V letním období se můžete vydat na desítky kvalitních turistických tras.

Zakopané, ležící pod tatranskými štíty, je vlastně hlavním městem polské zimní i letní turistiky.

Jsi 4979. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Jiří Glet
Latest posts by Jiří Glet (see all)
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail